FESTIVALUL COMEDIEI ROMÂNEŞTI - festCO
ediţia a III-a, 9 - 16 aprilie 2005




SÂMBĂTĂ 9 APRILIE
19.00 Teatrul de Comedie, Sala Mare
Nepotu’ de Adrian Lustig, regia Horaţiu Mălăele
producţie Teatrul de Comedie şi Fundaţia „Teatru Contemporan”


DUMINICĂ 10 APRILIE
17.30 Teatrul de Comedie, Sala Studio
New York [Fuckin’ City] de Peca Ştefan, regie Daniel Popa
producţie Teatrul LUNI de la Green Hours


18.30 Teatrul de Comedie, foaier
Lansare de carte

Matei Vişniec - Mansardă la Paris cu vedere spre moarte - volum de teatru, Editura Paralela 45, Bucureşti

19.00 Teatrul de Comedie, Sala Mare
Mansardă la Paris cu vedere spre moarte de Matei Vişniec, regie Radu Afrim producţie Teatrul Naţional Cluj

LUNI 11 APRILIE
15.00 Teatrul de Comedie, foaier
Clubul de lectură festCO

Denis Dinulescu – Horia, Cloşca şi Crişan

17.30 Teatrul de Comedie, Sala Studio
Conu’ Leonida faţă cu reacţiunea de I.L. Caragiale, regie Gabriela Moraru spectacol invitat – Marele premiu la Festivalul pt. Liceeni “Jos pălăria” ed. 2004


MARŢI 12 APRILIE
17.30 Teatrul de Comedie, Sala Studio
Omul de zăpadă după Lia Bugnar, regie Adrian Roman
producţie Teatrul “Anton Pann” Rm. Vâlcea


18.30 Teatrul de Comedie, foaier
Lansare de carte

Grid Modorcea - Fuck You , Editura Tibo, Miasme de parfume - teatru, Editura Victor Frunză

19.00 Teatrul de Comedie, Sala Mare
Avarul după Molière, text şi regie Cristian Juncu
producţie Teatrul Tineretului Piatra Neamţ


19.30 Teatrul Bulandra, Sala Toma Caragiu
Scaunele de Eugène Ionesco, regie Felix Alexa
producţie Teatrul Bulandra în colaborare cu Institutul Cultural Francez


MIERCURI 13 APRILIE
15.00 Teatrul de Comedie, foaier
Clubul de lectură festCO

Horia Gârbea – Leonida XXI

17.30 Teatrul de Comedie, Sala Studio
Românie dragă, Elveţia mea de Cornel Udrea, regie Cristian Ioan
producţie Teatrul Naţional Tg. Mureş


19.00 Teatrul de Comedie, Sala Mare
David’s Boutique text şi regie Radu Afrim
producţie Teatrul “Andrei Mureşanu” Sf. Gheorghe


JOI 14 APRILIE
15.00 Teatrul de Comedie, foaier
Lansare de carte
6 volume cu piese semnate
Iosif Naghiu - Copilul fără nume, D.R. Popescu – Cucul de fier, Constantin Abăluţă – Calmania, patria mea, Puşi Dinulescu – Pescăruşul lui Hamlet, Marius Tupan – Sinucidere amânată şi Paul Vinicius – Şi noi am fost în America apărute la Editura Palimpsest , într-o colecţie coordonată de Ion Cocora.

17.30 Teatrul de Comedie, Sala Studio
Devoratoarea de litere de Cătălin Mihuleac, regie Horaţiu Mihaiu
producţie Teatrul “Andrei Mureşanu” Sf. Gheorghe


19.00 Teatrul Foarte Mic
8pt n9uă, 89... fierbinte după '89 , scenariu de Ana Mărgineanu pe texte de Ştefan Caraman, Peca Ştefan, Petre Barbu, Paul Cilianu, Călin Blaga, regie Ana Mărgineanu producţie Teatrul Mic


VINERI 15 APRILIE
11.00 Teatrul de Comedie, foaier
Dezbatere: Ce haz mai are comedia românească?


15.00 Teatrul de Comedie, foaier
Clubul de lectură festCO

Sebastian Ungureanu – Investiţia

17.30 Teatrul de Comedie, Sala Studio
Iona de Marin Sorescu, regie Mona Gavrilaş
producţie Teatrul Nottara


19.00 Teatrul Odeon, Sala Majestic
Angajare de clovn , de Matei Vişniec, regie Claudiu Goga
producţie Teatrul “Sică Alexandrescu” Braşov


SÂMBĂTĂ 16 APRILIE
17.30 Teatrul de Comedie, Sala Studio
Bigudiuri de Cornel Mimi Brănescu, regie Radu Nechifor producţie Compania NUCATINE

19.00 Teatrul de Comedie, Sala Mare
Chiriţa of Bârzoieni după Vasile Alecsandri, text şi regie Iarina Demian
producţie Teatrul de Comedie

 
 
Site realizat si administrat de MIV CONSULTING IT SRL, www.miv-computer.ro © 2014 | E-mail office@miv-computer.ro, Webmaster Ion Victor MINEA